Park vědy Roztoky

VTP Buštěhrad

Park vědy navazuje na již vybudovaný Vědeckotechnický park, který je v jeho těsné blízkosti. Je koncipován jako víceoborový areál, složený z kanceláří a výzkumných pracovišť, laboratoří v oblasti lehkého průmyslu. Park je  založen na spolupráci s Českým vysokým učením technickým a Matematicko-fyzikální Fakultou UK v Praze. Park vědy se zabývá zejména hledáním nových možností v elektrotechnice. 

Aktivity v Parku vědy se soustřeďují na výzkum a vývoj v těchto průmyslových odvětvích: vývoj a testování pohonů elektromobilů, softwarový a hardwarový vývoj - elektrotechnické slaboproudé laboratoře a počítačové metody, automatizace a optimalizace výrobních procesů počítačovými metodami, řešení logistických zadání počítačovými metodami, vývoj telekomunikací a souvisejících oborů – elektrotechnické slaboproudé laboratoře a počítačové metody, vývoj elektroniky a mikroelektroniky, internetu a zabezpečovací techniky – elektrotechnické slaboproudé laboratoře a počítačové metody.

Plochy:

Vědecká pracoviště, kanceláře a společné prostory – 4 011 m²
Podnikatelský inkubátor - 81 m² 
Centrum pro transfer technologií - 29 m²

Lokalita:

Park Vědy Roztoky se nachází přímo naproti Vědeckotechnickému parku, vzdálen jen několik kroků. Zvyšuje se tím možnost využití synergického efektu propojeného výzkumu. Kombinace klidného prostředí, blízkost Prahy a snadná dostupnost dělá z Roztok atraktivní a příjemné místo pro práci. Pravidelné autobusové linky, železniční trať i Letiště Václava Havla, které je vzdálené jen 15 minut autem, zaručuje rychlou dopravu jak směrem do hlavního města České republiky, tak i do zahraničí. V budoucnosti naváže na funkčnost centra také další připravovaný projekt Vědeckotechnického parku Žalov, který se nachází zhruba 300 m od současných objektů.

Kontakt

PV Roztoky s.r.o.

Bořivojova 2380
252 63 Roztoky
tel. +420 737 283 321
e-mail: info@pv-roztoky.cz