Vědeckotechnický park Žalov

VTP Žalov

VTP Žalov efektivně propojuje výhody všech tří areálů, které oblast nabízí. Stejně jako VTP Roztoky a PV Roztoky bude poskytovat prostor výzkumníkům z oboru strojírenství, elektroniky, IT a dalších příbuzných oborů.

Celkem se zde rodí hned tři budovy pro výzkum a výrobu, několik administrativních budov a dokonce i tři bytové domy, které jsou určené pro služební byty. VTP Žalov se díky tomu stává nejen místem určeným pro oblast výzkumu a výroby, ale také místem pro setkávání, vzdělávání a konfrontaci názorů.

Objekty pro výzkum a vývoj jsou 4podlažní. Budovy mají dvě podzemní podlaží s prostory hromadných garáží a technologickým zázemím objektu. Na střeše jsou prostory pro tiché technologie. Nechybí však ani recepce, konferenční sál, sklady nebo alternativní prostory pro výzkumná pracoviště.

Budovy pro služební byty jsou rovněž 4podlažní. Ve dvou domech je 23 a ve třetím 17 bytů. Služební byty se nabízejí v různých velikostních kategoriích. Důraz je kladen i na úložné prostory a dostatečné prosvětlení interiéru bytů. V přízemí jsou předzahrádky. Součástí uvedeného komplexu je rovněž mateřská škola, která pojme dvě třídy.

Myslí však také na parkování a další výhody. Součástí areálu jsou proto i prostory pro posezení a víceúčelové a dětské hřiště. Všechny budovy i zpevněné plochy jsou v areálu VTP Žalov bezbariérové. Osobám se sníženou možností pohybu jsou z venku vyhrazeny jak samostatná místa pro parkování, tak uvnitř toalety.

Plochy k pronájmu od 2018:

Vědecká pracoviště, kanceláře, společné prostory, zkušebny a podnikatelské inkubátory – přes 9 000 m²
Služební byty – 4 142 m²

Lokalita:

Vědeckotechnický park Žalov  (VTP Žalov) se nachází v Roztokách u Prahy, které jsou díky své blízkosti k hlavnímu městu předurčeny k dynamickému rozvoji. Kombinace klidného prostředí, blízkosti velkoměsta, výstavby nových bytových projektů a snadné dostupnosti dělá z této lokality atraktivní a příjemné místo pro pracovní i osobní život.